MSUM releases list of students graduating today

 The following students graduated today from Minnesota State University Moorhead:

Ada, Minn. – Kayla Kappes, Bachelor of Science, Special Education
Lauren Krogstad, Bachelor of Science, Special Education
Anna Merkens, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Danielle Miller, Bachelor of Science, Accounting
Argusville, N.D. – Adam Bryn, Bachelor of Science, Mass Communications
Audubon, Minn. – Elizabeth Warling, Bachelor of Science, Mass Communications
Baker, Minn. – Aaron Kowalski, Bachelor of Science, Exercise Science
Barnesville, Minn. – Kathleen Braton, Bachelor of Arts, American Multicultural Studies
Sarah Braton, Bachelor of Science, Construction Management
Angela Heng, Bachelor of Arts, Sociology
Katherine Jerger, Bachelor of Arts, English
Suzanne Schaefer, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Isaac Thomas, Bachelor of Arts, Economics
Barrett, Minn. – Sarah Simpson, Bachelor of Science, Exercise Science
Bejou, Minn. – Cody Bendickson, Bachelor of Science, Accounting
Kathryn Van Den Einde, Bachelor of Arts, Biology
Bemidji, Minn. – Andrea Stock, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Campbell, Minn. – Brianne Hoffman, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Carrington, N.D. – Marie Willyard, Bachelor of Science, Elementary Education, Early Childhood Education
Casselton, N.D. – Lawrence Hartze, Bachelor of Science, Operations Management
Stacey Triebold, Bachelor of Science, Health Services Administration
Clitherall, Minn. – Lindsey Wagner, Bachelor of Arts, Biology
Crookston, Minn. – Krystyna Cymbaluk, Bachelor of Science, Elementary Education
Shaina Davis, Bachelor of Fine Arts, Art
Kayla Koenig, Bachelor of Science, Exercise Science, Community Health
Robin Smith, Bachelor of Science, Physics
Casey Wangen, Bachelor of Science, Exercise Science
Dazey, N.D. – Adam Christ, Master of Science, School Psychology
Detroit Lakes, Minn. – Ashlee Dillabough, Bachelor of Social Work, Social Work
Karrah Hallisey, Bachelor of Science, Mass Communications
Cory Hanson, Bachelor of Science, Operations Management
Michael Klyve, Bachelor of Science, Elementary Education
Alexander Nordberg, Bachelor of Science, Mass Communications
Kayla Opp, Bachelor of Arts, Psychology
Benjamin Pedersen, Bachelor of Science, Elementary Education
Forrest Sauer, Bachelor of Arts, Biology
Krystle Sauer, Bachelor of Science, Elementary Education
Joshua Taylor, Bachelor of Arts, Philosophy
Jena Thompson, Bachelor of Arts, Economics
Jenni Watland, Bachelor of Science, Accounting
Devils Lake, N.D. – Lydia Gilbertson, Bachelor of Arts, English
Dilworth – Kathryn Bergee, Bachelor of Arts, Mathematics
Heather Cegla, Bachelor of Science, Physics
Thomas Costello, Bachelor of Science, Health Services Administration
Matthew Lilja, Bachelor of Science, Exercise Science
Kayla Skalsky, Bachelor of Science, Mass Communications
Doran, Minn. – Brandon Gerner, Bachelor of Science, Exercise Science
Elbow Lake, Minn. – Ruth Sivertson, Bachelor of Science, Music Education
Nicole Spittle, Bachelor of Science, Early Childhood Education
Enderlin, N.D. – Craig Cavett, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Erhard, Minn. – Ashley Wangerin, Bachelor of Arts, English
Erskine, Minn. – Amanda Lindseth, Bachelor of Science, Finance
Fargo – Cierra Abell, Bachelor of Science, Mass Communications
Ronald Albert, Bachelor of Arts, Film Studies
Melodie Alt, Bachelor of Fine Arts, Art
Katie Anderson, Bachelor of Science, Community Health
Krista Anklam, Bachelor of Science, Elementary Education
Melissa Aspen, Bachelor of Science, Accounting
Megan Bartholomay, Bachelor of Arts, English
Alyssa Battles, Bachelor of Arts, Communication Studies
Evelyn Belling, Bachelor of Arts, English
Tina Bentz, Master of Science, Curriculum & Instruction
Joleen Billman, Bachelor of Arts, English/Mass Communications, Political Science
Josiah Bjorgaard, Bachelor of Arts, Chemistry
Brittany Borseth, Bachelor of Arts, Communication Studies
Stephanie Borth, Bachelor of Science, Accounting
Lacey Bourgois, Bachelor of Science, Exercise Science
Christopher Braddock, Bachelor of Arts,
Sara Brady, Bachelor of Arts, Bachelor of Science, Art, Art Education
Sarah Brawders, Bachelor of Arts, Psychology, Criminal Justice
Rachel Brophy, Bachelor of Science, Elementary Education
Chad Burchinal, Bachelor of Science, Accounting
Allison Burck, Master of Science, Speech-Language Pathology
Brian Carlsrud, Bachelor of Arts, Physical Education-Non Teaching
David Corwin, Bachelor of Arts, Biology
Joseph Day, Bachelor of Science, University Studies
Benjamin DeHaven, Bachelor of Science, Elementary Education
Calyn Dobberstein, Bachelor of Science, Community Health
Nichole Dodd, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Ryan Domres, Bachelor of Arts,
Morgan Eberhardt, Bachelor of Social Work, Social Work
Alexander Ehlen, Bachelor of Fine Arts, Art
Valerie Erickson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Joni Foss, Bachelor of Science, Elementary Education
Mark Frenzel, Bachelor of Arts, Economics
Nicholas Froning, Bachelor of Arts, Criminal Justice
James Gastonguay, Bachelor of Science, Exercise Science
Jenna Greff, Bachelor of Science, Health Services Administration
Samantha Gritzmacher, Bachelor of Arts, Biology
Robert Guck, Bachelor of Arts, Theatre Arts
Lauren Hankerson, Bachelor of Arts, Art
Jeffrey Harms, Bachelor of Science, Elementary Education
Philip Haugrud, Bachelor of Arts, Philosophy, Biology
Nathan Hawk, Bachelor of Science, Operations Management
Danielle Heschke, Bachelor of Arts, Art
Lindsay Heyer, Bachelor of Science, Community Health
Erek Highman, Bachelor of Science, Graphic Communications
Kasey Himmerick, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
Aimee Hochstein, Master of Science, School Psychology
Sarah Hoepfner, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
Tyler Hofer, Bachelor of Science, Operations Management
Steven Horn, Associate in Arts, Business Administration
Luke Hutchison, Bachelor of Arts, Criminal Justice, History
Misty Irving, Bachelor of Science, Mass Communications
Laura James, Master of Science,
Jennifer Jaszczak, Bachelor of Arts, Philosophy
Lezlie Johnson, Bachelor of Science, Mass Communications
Megan Johnson, Bachelor of Science, Bachelor of Arts, Art Education, Art
Anne Kaese, Bachelor of Science, International Business
Paul Kamara, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Ashraf Kamel, Bachelor of Arts, Sociology
Ryan Kelly, Bachelor of Science, Mass Communications
Travis Knecht, Bachelor of Music, Music Performance
Kevin Knight, Bachelor of Science, Marketing
John Koch, Bachelor of Arts, English
Jennifer Kopperud, Bachelor of Science, Paralegal
Michele Kraemer, Bachelor of Arts, Biology
Joseph Kuntz, Bachelor of Science, Special Education
Dakota Kvaale, Bachelor of Science, Elementary Education
Richard Larsgaard, Bachelor of Science, Construction Management
Anthony Larson, Bachelor of Science, Earth Science Education
Jane Laux, Bachelor of Science, English Education
Tyler Leidholm, Bachelor of Science, Computer Science
Mason Lewis, Bachelor of Arts, History
Carlie Leyde, Bachelor of Science, Mass Communications
Stephanie Lilleberg, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
Gregory Lindholm, Bachelor of Music, Music Industry
Brittany Lothspeich, Bachelor of Arts, Bachelor of Science, Psychology, Community Health
Brianna Lucas, Bachelor of Arts, Theatre Arts
Ross Markey, Bachelor of Music, Music Industry
Nathan Matson, Bachelor of Science, Mass Communications
Beth McCullagh, Bachelor of Science, University Studies
Thomas McCullough, Bachelor of Science, Mass Communications
Charles Mukhtar, Bachelor of Science, Operations Management
Anthony Nadeau, Bachelor of Science, Computer Information Technology
Stephanie Nelson, Bachelor of Arts, East Asian Studies
Sarah Nereson, Bachelor of Arts, Psychology
Justin Norris, Bachelor of Arts, Political Science
Rose Nyangezi, Bachelor of Arts, Political Science
Rachael Olson, Bachelor of Arts, Psychology
Ross Olson, Bachelor of Science,
Logan Onstad, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Julia Oxenreider, Bachelor of Arts, Women’s Studies
Brianna Peterson, Bachelor of Social Work, Social Work
Kayla Pierson, Bachelor of Science, Health Education, Physical Education
Jennifer Pippin-Anderson, Bachelor of Arts, Gerontology
Paul Plambeck, Associate in Arts, Undeclared
Ellie Rangel, Bachelor of Arts, American Multicultural Studies
James Rasmussen, Bachelor of Science, University Studies
Brandon Reiner, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Tayt Rinehardt, Master of Science, Counseling & Student Affairs
William Rohla, Bachelor of Arts, Political Science
Leslie Rohrich, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Rebecka Roy, Bachelor of Science, Paralegal
Sarah Sather, Bachelor of Science, Early Childhood Education
Lisa Schmidt, Bachelor of Science, Special Education
Pamela Schulte, Bachelor of Science, Elementary Education
Andria Short, Bachelor of Social Work, Social Work
Crystal Shumake, Bachelor of Science, Community Health
Toby Stauss, Bachelor of Science, Graphic Communications
Natalie Stevenson, Bachelor of Science, Paralegal
Jonathan Stone, Bachelor of Science, Health Services Administration
Jennifer Storslee, Master of Science, Special Education
Derek Studsrud, Bachelor of Arts, Biology
Allison Swenson, Master of Science, Educational Leadership
Brittnee Tarang, Bachelor of Arts, Art
Rebekah Townsend, Bachelor of Arts, Communication Studies
Jessica Trottier, Bachelor of Science, Management
Amanda Tucker, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
Paul Tunks, Bachelor of Science, Medical Technology
Michal Villiard, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Katherine Viseth, Bachelor of Arts, Art
Robert Vistad, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Sociology
DeAnn Volk, Bachelor of Social Work, Social Work
Greta Wagendorf, Bachelor of Science, Elementary Education
Benjamin Walker, Bachelor of Science, Art Education
Rebecca Wandersee, Bachelor of Science, Management
Alexander Welgraven, Bachelor of Arts, Film Studies
Valerie Zeller, Bachelor of Arts, Communication Studies
Jordan Ziegler, Bachelor of Arts, Film Studies
Caitlin Zimmerman, Bachelor of Science, Geosciences
Margaret Zimmerman, Bachelor of Science, Biochemistry and Biotechnology
Felton, Minn. – Laura Rehn, Bachelor of Science, Mass Communications
Fergus Falls, Minn. – Tamara Anderson, Master of Science,
Kelly Arneson, Bachelor of Science, Health Education, Physical Education
Kristin Brause, Bachelor of Science, Paralegal
Mali Hegseth, Bachelor of Social Work, Social Work
Heidi Helland, Bachelor of Science, Elementary Education
Matthew Hystead, Bachelor of Science, Business Administration
Rebecca Johnson, Bachelor of Science, Elementary Education
Ruth Juliot, Master of Science, Counseling & Student Affairs
Lisa Langseth, Bachelor of Arts, Anthropology
Katherine Mansfield, Bachelor of Science, Elementary Education
Brett Miller, Bachelor of Science, Mass Communications
Matthew Richter, Bachelor of Science, Mass Communications
Sara Thanel, Bachelor of Science, Community Health
Bin Valentine, Bachelor of Science, Mass Communications
Michael Walls, Bachelor of Arts, Biology
Ashley Walvatne, Bachelor of Science, Elementary Education
Fertile, Minn. – Elizabeth Jagol, Bachelor of Arts, Biology
Evan Ranz, Bachelor of Science, Business Administration
Fingal, N.D. – Dera Johnson, Master of Science, School Psychology
Finley, N.D. – Jeana Cost, Master of Science, Counseling & Student Affairs
Fosston, Minn. – Lillie Lambert, Bachelor of Science, Mass Communications
Foxhome, Minn. – Katherine Wilson, Master of Science, Speech-Language Pathology
Frazee, Minn. – Stacey Adams, Bachelor of Science, Health Services Administration
Tyler Anderson, Bachelor of Social Work, Social Work
Brittany Carlisle, Bachelor of Arts, Art
Karla Cronen, Master of Science, Counseling & Student Affairs
Angela Korf, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Melissa Mickelson, Bachelor of Science, Business Administration
Emily Riewer, Bachelor of Science, Business Administration
Gardner, N.D. – Rebecca Woods, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Gary, Minn. – Wendy Bennefeld, Bachelor of Social Work, Bachelor of Arts, Social Work, Gerontology
Glyndon, Minn. – Shelley Cummings, Bachelor of Science, Paralegal
Ashton Pender, Bachelor of Science, Elementary Education
Tiffany Richards, Bachelor of Arts, Psychology
Cassandra Roder, Bachelor of Science, Music Education
Jill Peterson, Bachelor of Fine Arts, Art
Halstad, Minn. – Stuart Borne, Bachelor of Science, Athletic Training, Exercise Science
Harrison Dotson, Bachelor of Science, Exercise Science
Chelsie Nygaard, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Hankinson, N.D. – Kara Krump, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Lori Krump, Bachelor of Science, Health Services Administration
Karen Vellenga, Bachelor of Science, Business Administration
Harvey, N.D. – Bridget Felchle, Bachelor of Science, Health Services Administration
Hawley, Minn. – Fenner Colson, Bachelor of Science, Physics
Abby Hanson, Bachelor of Science, Biology
Michelle Jetvig, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Amy Jorgenson, Master of Science, Curriculum & Instruction
Cory Mattson, Bachelor of Science, Accounting
Meghan Nelson, Bachelor of Arts, Sociology, Criminal Justice
Katie Pruitt, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Kelsey Qualley, Bachelor of Science, Business Administration
Avery Sauer, Bachelor of Science, Mass Communications
Colt Violet, Bachelor of Arts, Biology
Cole Wixo, Bachelor of Science, Social Studies
Hendrum, Minn. – Jacob Underlee, Bachelor of Science, Mass Communications
Henning, Minn. – Casey Johnson, Bachelor of Science, Accounting
Hickson, N.D. – Jon Iverson, Bachelor of Music, Music Industry
Hoffman, Minn. – Lisa Crouse, Master of Science, Speech-Language Pathology
Horace, N.D. – Kathryn Shorma, Bachelor of Science, Bachelor of Arts,
Lindsay Stokes, Bachelor of Fine Arts, Art
Hunter, N.D. – Clarissa Campbell, Bachelor of Science, Spanish Education
Kindred, N.D. – Lindsey Dietrich, Bachelor of Science, Elementary Education
LaMoure, N.D. – Rachel Holen, Bachelor of Science, Graphic Communications
Lake Park, Minn. – Lynette Atterbury, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Jessica Fearing, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Christopher Tollefson, Bachelor of Arts, Music
LaMoure, N.D. – Amy Frauenberg, Bachelor of Arts, Communication Studies
Larimore, N.D. – Lacey Hallsten, Bachelor of Science, Paralegal
Mayville, N.D. – Kevin Gerszewski, Bachelor of Social Work, Social Work
Menahga, Minn. – Rachelle Kurtti, Bachelor of Science, English Education
Drew Rasmussen, Associate in Arts, University Studies
Kayla Stelzer, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Milnor, N.D. – Lacey Hogness, Bachelor of Science, Business Administration
Mooreton, N.D. – Mindy Manock Tayer, Master of Science, Counseling & Student Affairs
Moorhead – Hans Anderson, Master of Science, Curriculum & Instruction
John Anderson, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Psychology
Kye Anderson, Bachelor of Science, Elementary Education
Erica Andring, Bachelor of Arts, Psychology
Lauren Baalman, Bachelor of Science, Mass Communications
David Backes, Bachelor of Science, Mathematics
Chathurie Bandara Pillewe, Bachelor of Science, Business Administration
Ruth Barbley, Bachelor of Science, Mass Communications
Michael Barrett, Bachelor of Music, Music Performance
Allison Bauers, Bachelor of Science, Business Administration
Krista Baumann, Associate in Arts, Management
Ryan Baumgartner, Bachelor of Arts, Legal Studies
Paul Beaudoin, Bachelor of Arts, English
Leonard Beck, Bachelor of Science, Management
Natasha Bergerson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
William Bergquist, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Rhonda Berhow, Bachelor of Science, Business Administration
Tiara Bowman, Associate in Arts, Liberal Arts
Tenille Brackins, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Sarah Brandner, Master of Liberal Arts,
Sarah Brendemuhl, Master of Science, Special Education
Sheetal Chand, Bachelor of Science, International Business
Jennifer Chapman, Bachelor of Science, Paralegal
Abbigale Cline, Bachelor of Arts, Art
Matthew Cole, Bachelor of Arts, Biology
Emmanuel Conduah, Bachelor of Science, Accounting
James Connell, Bachelor of Science, University Studies
Andrea Cook, Bachelor of Science, International Studies
Heather Ehrichs Angell, Bachelor of Science,
Travis Epema, Bachelor of Science, Business Administration
Jacob Erickson, Bachelor of Science, Industrial Technology
Justine Erickson, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Sociology
Kelsey Fehl, Master of Science, Educational Leadership
Amy Galley-Finger, Master of Liberal Arts, Liberal Arts
Sean Gordon, Bachelor of Arts, Anthropology
Tatiana Gracyk, Bachelor of Arts, Philosophy
Thelonious Gracyk, Bachelor of Arts, English
Randi Hesse, Bachelor of Arts, English
Mitchell Hogue, Bachelor of Science, Construction Management
Dane Jenson, Bachelor of Arts, Criminal Justice, Legal Studies
Casey Johnk, Bachelor of Science, Construction Management
Megan Jordahl, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Daniel Kennedy, Bachelor of Science, Computer Information Systems
LaDonna Korstad, Master of Liberal Arts,
Clayton Kramer, Bachelor of Arts, Economics
Alexandra Kreps, Bachelor of Arts, Bachelor of Science, Gerontology, Health Services Administration
Jamee Larson, Bachelor of Arts, English, MFA in Creative Writing
Veronica Leaf, Bachelor of Science, Community Health
Jessica Lind, Bachelor of Science, Mass Communications
Rose Lodu, Bachelor of Science, International Studies
Nathaniel Lundin, Bachelor of Arts, English, Film Studies
Barrie March, Master of Liberal Arts, Liberal Arts
Anthony McAleer, Bachelor of Science, Mass Communications
Peter McDonald, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Danielle McGhan, Bachelor of Science, Art Education
Maria Miles, Bachelor of Science, Operations Management
Justin Moen, Bachelor of Arts, Political Science
Bilal Mohamed, Bachelor of Arts, Biology
Kelsey Nelson, Bachelor of Arts, Political Science
Tara Nelson, Bachelor of Social Work, Social Work
Amber Olds, Bachelor of Arts, English/Mass Communications
Jeffrey Olson, Bachelor of Science, Computer Information Systems
Rebecca Owen, Master of Fine Arts, MFA in Creative Writing
Mary Pierce, Bachelor of Arts, Communication Studies
Kristie Pladson, Master of Science, Curriculum & Instruction
Casey Preston, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Megan Proulx, Bachelor of Science, Mass Communications
Allegra Reiswig, Bachelor of Arts, English
Anna Rieke, Bachelor of Science, Computer Information Systems
Stephanie Rikhus, Bachelor of Arts, Psychology
Sheila Rostvedt, Bachelor of Science, Elementary Education
Lacey Saga, Master of Science, Curriculum & Instruction
Todd Sayler, Bachelor of Science, Business Administration
Sarah Schrapp, Bachelor of Science, Community Health
Subhechhaya Shrestha, Bachelor of Science, Finance
Jennifer Spencer, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Alex Stalboerger, Bachelor of Arts, Biology
James Teigland, Bachelor of Arts, Economics
Joshua Trautner, Bachelor of Arts, Biology
Jesse Turner, Bachelor of Science, Construction Management
Angela Utke, Bachelor of Science, University Studies
Rex Valan, Bachelor of Arts, History
Tyler Varriano, Bachelor of Science, Finance
Sarah Violette, Bachelor of Arts, Psychology
Justin Voels, Bachelor of Science, Computer Science
Anna Volk, Bachelor of Arts, English
Meagan Voll, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
Percy Watson, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Christina Wavrin, Master of Science, Curriculum & Instruction
Marsha Wichmann, Bachelor of Arts, Psychology, Criminal Justice
Katie Wiese, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Maggie Williams, Bachelor of Arts, Psychology
Michael Winans, Bachelor of Arts, Biology
Heather Yarber, Master of Science, Curriculum & Instruction
Charley Young, Bachelor of Science, Athletic Training, Exercise Science
Natalie Zelmer, Bachelor of Arts, Biology
Naomi Zettel, Bachelor of Science, Health Services Administration
Philip Zoerner, Bachelor of Science, Business Administration
Nevis, Minn. – Salum Rajabu, Bachelor of Science, Business Administration
New Rockford, N.D. – Tyrell Hirchert, Bachelor of Arts, Psychology
New York Mills, Minn. – Ashley Horton, Bachelor of Arts, Biology
Deanna Nelson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Timothy Wegscheid, Bachelor of Science, Art Education
Ogema, Minn. – Cory Bellefeuille, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Brieanna Hoban, Bachelor of Arts, Economics
Tracee Zima, Bachelor of Science, Special Education
Osage, Minn. – Alexander Kangas, Bachelor of Arts, Economics
Danielle Kraus, Bachelor of Science, Paralegal
Park Rapids, Minn. – Emily Hayes, Bachelor of Arts, Biology
Ellie Windschitl, Bachelor of Science, Community Health
Pelican Rapids, Minn. – Mario Chavez, Bachelor of Science, Accounting
Jennifer McCoy, Bachelor of Science, Business Administration
Sanel Subasic, Bachelor of Science, International Business, Finance
Jaclyn Tarnowski, Bachelor of Arts, Biology
Kayla Villagomez, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Dario Zavala, Bachelor of Science, Spanish Education
Ross Cameron, Bachelor of Arts, Music
Perham, Minn. – Justin Dornbusch, Bachelor of Arts, History
Josey Fog, Bachelor of Arts, Physical Education-Non Teaching
Brandon Heimer, Bachelor of Arts, Communication Studies
Jamie Lubitz, Bachelor of Science, Exercise Science
Alycia Paju, Bachelor of Science, Special Education
Ashley Paju, Bachelor of Science, Management
Nathan Silbernagel, Associate in Arts, Pre-Engineering
Renee Sonnenberg, Bachelor of Science, Paralegal
Chelsie Uselman, Bachelor of Science, Special Education
Amber Wenaas, Bachelor of Arts, Sociology
Sarah Werner, Bachelor of Science, Early Childhood Education
Rothsay, Minn. – Ashley Steiner, Bachelor of Science, Elementary Education
Rutland, N.D. – Megan Glarum, Bachelor of Science, Business Administration
Sabin, Minn. – Kellee Johnk, Master of Science, Nursing
Thompson, N.D. – Katie Noennig, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Justin Herland, Bachelor of Science, Social Studies
Sarah Herland, Bachelor of Science, Mass Communications
Twin Valley, Minn. – Katie Williams, Bachelor of Science, Mass Communications
Rachel Brouillard, Bachelor of Science, Art Education
Robben Luhning, Bachelor of Science, Accounting
Underwood, Minn. – Janna Stueness, Bachelor of Science, Bachelor of Arts, Life Science Education, Biology
Dereck Houge, Bachelor of Science, Construction Management
Valley City, N.D. – Patrick Moore, Bachelor of Science, Mass Communications
Scott Egeberg, Bachelor of Science, Computer Information Systems
Taaren Haak, Bachelor of Science, Mass Communications
Natalie Moritz, Bachelor of Science, Mass Communications
Julie Stoen, Bachelor of Arts, Anthropology
Vergas, Minn. – Carrie Kantrud, Bachelor of Arts, Film Studies
Wadena, Minn. – Kathryne Breid, Bachelor of Science, Management
Daniel Hammes, Bachelor of Science, Biochemistry and Biotechnology
Natalia Heikes, Bachelor of Music, Music Performance
Wahpeton, N.D. – Beth Althoff, Bachelor of Science, Business Administration
Katie Burkman, Bachelor of Arts, Gerontology
Laura Eberhardt, Bachelor of Science, Operations Management
Ashley Gill, Bachelor of Science, Business Administration
Maggie Hendrickson, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
Jodi Kleven, Bachelor of Social Work, Social Work
Austin Maddock, Bachelor of Science, Business Administration
Lindsay Miller, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Alfred Odden, Bachelor of Science, Earth Science Education
Shauna Reimche, Master of Science, School Psychology
Jesse Stein, Bachelor of Science, Construction Management
Walcott, N.D. – Andrea Cummings, Bachelor of Science, Mass Communications
Waubun, Minn. – Andrea LaDue, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
West Fargo – Randi Berglund, Master of Science, Counseling & Student Affairs
Carlie Brekke, Bachelor of Arts, Psychology
Nicholas Bruggeman, Bachelor of Science, Graphic Communications
Hilary Ellison, Bachelor of Arts, Art
Andrea Flaten, Bachelor of Science, Elementary Education
Erica Gentile, Bachelor of Social Work, Social Work
Christine Goodall, Bachelor of Science, Paralegal
David Haerter, Bachelor of Arts, Film Studies
Betty Halvorson, Master of Science, Nursing
Megan Hass, Bachelor of Social Work, Social Work
Elizabeth Haugen, Bachelor of Arts, Art
Tessie Jones, Bachelor of Arts, Art
Ashley Jordet, Bachelor of Social Work, Social Work
Arthur Karvonen, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Becca Kress, Bachelor of Science, Elementary Education
Bradley Kvamme, Bachelor of Arts, Biology
Miranda Larson, Bachelor of Science, Finance
Tricia Larson, Bachelor of Social Work, Social Work
Jamie Lund, Bachelor of Science, Exercise Science
Shannon Lund, Bachelor of Science, Graphic Communications
Samantha Luptak, Bachelor of Science, Business Administration
Tiffany Marquart, Bachelor of Arts, Criminal Justice
Heather McCombs, Bachelor of Science, Accounting
Aimee McEwen, Bachelor of Arts, Biology
Koleman Myszka, Bachelor of Arts, Legal Studies
Shannon O’Leary, Bachelor of Science, Elementary Education
Katie Paczkowski, Bachelor of Social Work, Social Work
Sabrina Phelps, Bachelor of Science in Nursing, Nursing
Cole Rieniets, Bachelor of Science, Accounting
Melissa Schiller, Bachelor of Science, Speech/Language/Hearing Science
Sarah Smith, Master of Science, Special Education
Margaret Stock, Master of Science, Counseling & Student Affairs
Cora Suda, Bachelor of Science, Special Education
Christopher Thomas, Bachelor of Science, Construction Management
Josephine Trnka, Bachelor of Arts, Communication Studies
Lindsey Volker, Bachelor of Science, Graphic Communications
Tyler Walker, Bachelor of Science, Accounting
AanaLeah Weber, Bachelor of Arts, Sociology
Peter Wiederholt, Bachelor of Science, Accounting
Wyndmere, N.D. – Sarah Haberman, Bachelor of Science, Elementary Education, Special Education
Zeeland, N.D. – Amanda Schumacher, Bachelor of Science, Mass Communications

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>